Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane błyskawicznie się zużywają i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna wypada zacząć od odpowiedniego oraz skrzętnego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego zależy rezultat końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do protekcji oraz ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Jak zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść kolejne amalgamaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ten model płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji z tej przyczyny służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar