Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj plotki plastikowe są nieodłącznym składnikiem wszelkiej posiadłości.Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez parkanu. Żeby można się było dostać na teren osobistej posiadłości niezbędna jest bramka wejściowa a także brama.
Rozumie się samo przez się że bramy oraz furty ogrodzeniowe winny być rzetelnie skonstruowane jako ze narażone są na znacznie większe obciążenie niż pozostała cześć plot plastikowe na plot i furtę ogrodzeniowa. W takim razie jakie powinny być furtki a także bramy ogrodzeniowe? Każda bramka wejściowa powinna być na tyle duża aby pozwalała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa powinna także zapewniać przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Najczęściej przyjmuje się iż furtka ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo albo lewostronna otwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe na ogół są zawieszone nad murkiem furtka winna być trochę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe żeby sztachetki plastikowe na plot i furtę ze sztachetekbyło równej wysokości.

Przy doborze balustrady z plastiku na plot i furtkę sztachetowa jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza wyborem ilości skrzydeł bramy w zależności od zabudowania nieruchomości brama może być przesuwna względnie rozwierana. Żeby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki jakiemu brama będzie się automatycznie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna wypada wziąć pod uwagę fakt że balustrady PVC przy bramie winno być na tyle długie ażeby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają przestrzeni aby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeśli chodzi o wielkość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, natomiast przyjęło się iż powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama i furtka ma być wykonana. Te 2 elementy ogrodzenia nie powinny odbiegać ani obrysem ani materiałem od reszty ogrodzenia żeby ogrodzenie PVC na plot i bramkę ogrodzeniowawyglądało jednolicie. W sprzedaży dostępne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furty) i drewniane ogrodzenia (sztachety które wolno wykorzystać do zapełnienia bramy albo furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar